Kurs UDT Tuchola

Chcesz zwiększyć swoje szanse na rynku pracy w Tucholi?

Zapraszamy do nas!

W kursach i egzaminach organizowanych do tej pory przez nasze stowarzyszenie wzięło udział już ponad 70 tysięcy osób.

Zadzwoń już dziś 663 410 645 i dowiedz się więcej!

Napisz przez formularz

Jesteś tutaj: Miasta Kujawsko-pomorskie Kurs UDT Tuchola

Kurs UDT Tuchola

Potrzebujesz takich kursów jak: kurs HDS, kurs żurawia wieżowego, kurs podnośniki lub kurs wózki widłowe w Tucholi? W czym możemy Ci pomóc?

Oferujemy możliwość zdobycia wiedzy oraz umiejętności przy eksploatacji żurawi przeładunkowych oraz przenośnych. Dzięki nam pozyskasz umiejętności konieczne dla odpowiedniej obsługi żurawia wieżowego, przygotujemy Cię także do egzaminu przed Urzędem Dozoru Technicznego. W ofercie mamy także kurs na wózki widłowe, którego sensem jest przygotowanie zainteresowanych na operatorów do kompetentnej obsługi wózków widłowych w kategoriach I WJO, II WJO, a więc na wszystkie typy i rodzaje wózków funkcjonujących w UE.

Jeżeli interesujesz się takimi szkoleniami jak: kurs podnośniki, kurs wózki widłowe, kurs żurawia wieżowego, kurs HDS, nie mogłeś trafić lepiej. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty! Wizją naszej instytucji jest maksymalizowanie satysfakcji naszych kontrahentów przez dostarczanie usług najwyższej klasy w bardzo przystępnej cenie dzięki wprowadzaniu innowacyjnych rozwiązań organizacyjnych i technologicznych. Na co dzień pracujemy nad organizowaniem szkoleń i kursów zawodowych. Długoletnie doświadczenie pozwala nam funkcjonować efektywnie, co w tymże fachu jest wszakże konieczne. Bezgranicznie wierzymy w tworzenie trwałych relacji partnerskich, dzielenie się doświadczeniem oraz uczciwość i dostępność w dowolnej chwili. Wartości te są dogłębnie zakorzenione w istocie naszej instytucji, a każdy nasz pracownik z dumą je chroni i promuje. Zyskane na przestrzeni lat wiedza i doświadczenie pozwoliły przygotować fundament pod realizację wysoce rozwiniętych planów. W ten sposób nieustająco budujemy zaufanie. Dzisiaj, jutro, zawsze.

Kurs na wózki widłowe Bydgoszcz

Celem naszej spółki jest zdobycie Państwa zaufania oraz zapewnienie Państwu komfortu korzystania z naszej oferty. Jeżeli wpisałeś/łaś w Google Kurs żurawia wieżowego Tuchola lub Kurs podnośniki Tuchola niezmiernie cieszymy się, że trafiłeś/łaś właśnie na naszą stronę. Zachęcamy do skorzystania z naszych usług nawet jeśli znalazłeś/łaś się tu zupełnie przypadkiem. I tak z otwartymi ramionami powitamy Cię w gronie naszych zadowolonych klientów. :) Naszym planem jest być liderem zmian! Chcemy aby klienci otrzymywali od nas sposób zlikwidowania swoich problemów oraz żeby propagowali te rozwiązania pozostałym. Dzięki temu rozwiniemy nasze kompetencje nie tylko w Tucholi, ale i w całej Polsce. Realizując ten zamysł, aspirujemy do objęcia pozycji prowadzącego dostawcy usług w branży szkoleniowej.

Ze względu na swoje właściwości HDS jest używany przede wszystkim w robotach ogólnobudowlanych, działaniach magazynowych, logistycznych, a także wielu innych, nieraz wyjątkowych realizacjach: w środowisku lokalnym, fabrycznym, a nawet leśnym. Do eksploatacji żurawi potrzebne jest dysponowanie adekwatnymi kompetencjami zawodowymi. Na rynku można odnaleźć wyjątkowo dużo propozycji pracy na stanowisko operatora HDS, nie tylko w kraju lecz także za granicą. Sam kurs obejmuje zajęcia teoretyczne i praktyczne, wykonywane przez profesjonalistów z branży. W trakcie kursu na operatora HDS omówione zostają wszystkie najistotniejsze elementy profesji operatora HDS-u zaczynając od kwestii prawnych, technicznych przez kodeksy BHP aż do eksploatacji urządzeń.

Zajęcia teoretyczne w ramach kursu obsługi żurawi realizowane przez osobę posiadająca wiedzę merytoryczną w obszarze obsługi. Partycypanci kursu otrzymują od pracowników Urzędu Dozoru Technicznego materiały szkoleniowe w postaci skryptu papierowego lub elektronicznego. Kurs na HDS to także zajęcia praktyczne. Przeprowadzane są one przez trenerów mających odpowiednie kwalifikacje z zakresu eksploatacji żurawi. Ćwiczenia praktyczne przeprowadzane są z zastosowaniem urządzenia spełniającego wszystkie kryteria dozoru technicznego, w szczególności powinno mieć ważne badania okresowe wykonywane przed Urząd Dozoru Technicznego oraz wymagania BHP. Miejsce zajęć praktycznych powinno być jednoznacznie oznakowane. Przed rozpoczęciem pracy uczestnicy kursu zgodnie z wymogami Urzędu Dozoru Technicznego są zapoznani ze specyfiką danego urządzenia. Jeśli egzamin przeprowadza się w zakładzie pracy to przed egzaminem należy przygotować księgę rewizyjną urządzenia w której jest pozytywna decyzja UDT oraz wpis konserwatora.

Ogólnie panuje fałszywe przeświadczenie, że, żeby poprawić swoje możliwości na rynku pracy, należy pozyskać specjalistyczne wykształcenie. Taka okoliczność skazywałaby pracowników fizycznych, przedstawiających z resztą największy odsetek osób zatrudnionych w Polsce, na stałą pensję bez perspektyw rozwoju i awansu. Jednakże w rzeczywistości możliwość odniesienia sukcesu zawodowego uzależniona jest od regularnego powiększania kompetencji, niezależnie od branży. Jednym z atrakcyjnych i niewątpliwie niezwykle przyszłościowych rozwiązań jest kurs obsługi HDS. Hydrauliczny dźwig samochodowy (inaczej HDS) to maszyna niezwykle powszechnie wykorzystywana w pracach związanych z transportem. Przyrząd znany pod nazwą „żurawia przenośnego” pozwala na załadunek, rozładunek oraz tranzyt gabarytów bez konieczności korzystania z innych urządzeń.

Filarem na którym konstruujemy nasz program jest moralność oraz najwybitniejsza klasa oferowanych usług. Szanujemy naszych współpracowników, odbiorców, wspólników oraz ich potrzeby. Z respektem przystępujemy do każdego zadania, pracując zgodnie z założeniami umów. W stosunkach z naszymi petentami, partnerami i współpracownikami jesteśmy szczerzy, rzetelni i jaśni. Mamy świadomość, iż elastyczność oraz zdolność dostrajania się do zmieniających się warunków – była, jest i będzie – naszym atutem. Pamiętając o tym, staramy się ten atut wykorzystywać konstruując modele współpracy z klientami oparte na ich faktycznych potrzebach i potencjalnych możliwościach. Naszą fundamentalną zasadą jest zagwarantowanie naszym nabywcom dostępu do transparentnej informacji na temat kosztów świadczonych przez nas usług. W dowolnej chwili możecie Państwo zażądać takich wiadomości drogą elektroniczną, za pośrednictwem wskazanego e-maila, bądź telefonicznie podczas dyskusji z naszym konsultantem. Wychodzimy naprzeciw Twoim potrzebom, proponując: najcelniejsze, najbezpieczniejsze oraz najtańsze - rozwiązania. Dzięki temu troszczymy się o Twój czas i portfel. Systematycznie pracujemy na Twoje zaufanie!

Charakterystyka organizowanych kursów na wózki widłowe (jezdniowe)

Zgodnie z indywidualnymi potrzebami kursantów dostosowujemy terminy i godziny zajęć. Kurs na wózki widłowe obejmuje wykłady prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów. Uczestnicy zajęć w części teoretycznej otrzymują materiały dydaktyczne w formie drukowanej lub elektronicznej. Na zajęciach praktycznych uczymy bezpiecznej obsługi tych pojazdów. Kurs na wózki kończy się egzaminem, a w przypadku jego zaliczenia dochodzi do wręczenia stosownych uprawnień.

Kurs na wózki widłowe – korzyści

 • Nasza instytucja realizuje kurs, w którego trakcie partycypanci dowiadują się, jak dobrze eksploatować wózki widłowe. Udział w takim szkoleniu umożliwia uzyskanie oraz usprawnianie kwalifikacji w tejże branży.
 • Kursant może później przystąpić do egzaminu zawodowego, którego zaliczenie gwarantuje mu zdobycie właściwych kompetencji, uwierzytelnionych odpowiednim certyfikatem.
 • Dysponowanie takim dokumentem umożliwia danej jednostce znalezienie pracy w fachu operatora wózka widłowego.

Odwiedź nas

Głównym obszarem naszej działalności jest województwo kujawsko-pomorskie, Tuchola oraz okoliczne miasta i miejscowości. Podejmujemy się zleceń również dla klientów z większych odległości, dlatego jeśli tylko masz jakieś wątpliwości nie wahaj się zapytać.

Co mamy w ofercie?

 • Kurs na wózki widłowe
 • Kurs HDS - Operator żurawi przenośnych
 • Kurs podnośniki
 • Szkolenie operator suwnic
 • Kurs pomiary elektryczne
 • Kurs środki ochrony roślin
 • Kurs BHP dla osób na stanowisku administracyjno biurowym

Skontaktuj się z nami! Dialog jest dla nas bardzo ważny! Jeśli nie możesz znaleźć interesującej Cię informacji lub chcesz zadać pytanie, napisz do nas!

FAQ

Co po szkoleniu HDS?

Po ukończeniu szkolenia kandydat na operatora może przystąpić do Państwowego egzaminu. Adekwatnie wykwalifikowany operator, który pozytywnie zrealizował kurs HDS, posiada szeroką wiedzę dotyczącą użytkowania oraz konfiguracji żurawia, podstaw właściwej eksploatacji oraz metod wykorzystywanych podczas wypadku bądź usterki. Kurs dotyczy dźwigów stacjonarnych, przenośnych, przewoźnych, a także samojezdnych (montowanych na pojazdach). Zaliczony egzamin skutkuje uzyskaniem bezterminowego poświadczenia kwalifikacyjnego UDT, dzięki któremu można pracować na stanowisku operatora HDS. Uprawnia ono do obsługi wszystkich rodzajów hydraulicznych dźwigów samochodowych – każdej marki, o dowolnym udźwigu, wysięgu bądź osprzęcie dodatkowym (chwytaki, wciągarki itp.). Operatorem HDS może zostać każdy, kto ma ukończone 18 lat, wykształcenie podstawowe oraz cieszy się stanem zdrowia zapewniającym bezproblemowe praktykowanie zawodu. Musi on także pomyślnie zrealizować kurs na HDS. Sama praca operatora HDS jest wymagająca, lecz dobrze płatna, a przy tym satysfakcjonująca. Warto pamiętać, że ciąży na nim odpowiedzialność za przekazaną maszynerię, ładunki oraz współpracowników. Podlega też skrupulatnej kontroli pod kątem egzekwowania regulaminów BHP. Niemniej jednak droga rozwoju zawodowego operatora HDS jest bardzo atrakcyjna i zdecydowanie należałoby ją rozważyć w kontekście udoskonalania swojej sytuacji materialnej i życiowej.

Kurs na wózki widłowe - jak wygląda egzamin?

Egzamin, podobnie jak kurs na operatora wózka widłowego, składa się z części teoretycznej i praktycznej. W tej pierwszej przystępującemu zadaje się pięć pytań na temat konkretnej kategorii wehikułów. Do zaliczenia egzaminu niezbędne jest udzielenie prawidłowej odpowiedzi na przynajmniej trzy z poruszonych zagadnień. Dopiero wówczas można przystąpić do egzaminu z części praktycznej. Na tym etapie kursant musi wykazać się umiejętnością kierowania wózkiem widłowym, w tym zdolnością do podnoszenia, opuszczenia oraz przewożenia towarów, jak również manewrowania pomiędzy ustawionymi przeszkodami. Czas trwania obu części egzaminu nie powinien przekraczać dwóch godzin.

Cena szkolenia - ile kosztuje kurs wózki widłowe i co obejmuje?

 • zajęcia teoretyczne i praktyczne
 • materiałów szkoleniowych oraz testów
 • egzamin

Aktualna cena za kurs na wózki widłowe to 600zł IIWJO, 800zł IWJO bez zatajonych opłat. Jesteśmy w pełni specjalistycznym realizatorem rozmaitych kursów, takich jak np. kurs na wózki widłowe. Skrupulatnie zaaranżowana baza szkoleniowa w obszarze zajęć teoretycznych i praktycznych, a także bezbłędnie wyszkoleni do realizacji konkretnych zadań szkoleniowych szkoleniowcy oraz eksperci spełniają wszelkie potrzeby oraz wymagania uczestników, oferując im kurs, w ramach którego dokształcają się, jak obsługiwać wózki widłowe. Posiadane uprawnienia całkowicie pozwalają na realizację zadań, włącznie z organizacją egzaminów i wystawianiem stosownych zaświadczeń kwalifikacyjnych, co czyni z nas wartego zaufania podmiotu szkoleniowego.

Dla kogo przeznaczone są szkolenia w zakresie obsługi wózków widłowych?

Celem kursu na wózki widłowe jest przygotowanie kandydatów na operatorów do profesjonalnej obsługi wózków widłowych w kategoriach I WJO, II WJO, a więc na wszystkie typy i rodzaje wózków funkcjonujących w UE. Prowadzone w naszym ośrodku w Bydgoszczy szkolenia w zakresie obsługi wózków widłowych i w rezultacie określone uprawnienia UDT dedykowane są osobom, które spełniają określone wymagania.

 • ukończone 18 lat,
 • stan zdrowia umożliwiający wykonywanie pracy obsługującego wózki widłowe
 • dysponowanie określoną wiedzą teoretyczną oraz praktyką w zakresie obsługi wózków widłowych poświadczoną we wniosku przez ubiegającego się o uprawnienie UDT
 • pełna znajomość instrukcji eksploatacji znanego typu wózka (jezdniowego) oraz instrukcji BHP
 • znajomość wybranych zagadnień z zakresu przepisów prawnych dotyczących urządzeń transportu bliskiego
 • umiejętność praktycznej obsługi wózków widłowych, znajomość podstaw ich budowy
 • znajomość przepisów BHP

Kurs na wózki widłowe – jakie są kategorie uprawnień?

Zgodnie z zaleceniami Urzędu Dozoru Technicznego wyodrębnia się trzy podstawowe kategorie uprawnień, które zdobywają uczestnicy kursów na operatora wózka widłowego. Są to kolejno:

 • I WJO (nadrzędna) – upoważnia posiadaczy do obsługiwania różnego rodzaju pojazdów przeznaczonych do przewożenia towarów na niewielkie odległości; mogą mieć one rozmaitą wysokość podnoszenia oraz dowolny udźwig, dotyczy to również modeli ze zmiennym wysięgnikiem oraz unoszących operatorów;
 • II WJO (węższa) – osoby dysponujące tą kategorią uprawnień mogą posługiwać się tylko wózkami jezdniowymi o różnym typie napędu oraz wysokości unoszenia;
 • III WJO (najbardziej ograniczona) – operatorzy, którzy ukończyli ten kurs na wózki, mają możliwość kierowania tylko pojazdami widłowymi jezdniowymi, nie dotyczy to modeli wyposażonych w kabiny lub podesty do stania.

Przy staraniu się o uzyskanie kwalifikacji do posługiwania się tego typu sprzętem, trzeba zwrócić uwagę na rodzaj urządzenia, którym pracownik ma zamiar operować w przyszłości.

Ostatnio zrealizowane kursy:

kurs HDS - operator żurawi przenośnych Brodnica, uprawnienia na żuraw budowlany Tuchola, kurs podnośniki Solec Kujawski, kurs HDS Ciechocinek, uprawnienia na wózki widłowe - jezdniowe Mogilno, kurs na wózki widłowe Żnin, kurs na podnośniki Aleksandrów Kujawski, kurs wciągarki i wciągniki Koronowo, szkolenie suwnice Włocławek, kurs i uprawnienia na operatora suwnic Grudziądz, szkolenie obsługi suwnic/cięgników Świecie, szkolenie na żurawie przenośne Chełmno, szkolenie na operatora żurawia Janikowo, kurs wózki widłowe Nakło nad Notecią, kurs operator suwnicy z poziomu (0) roboczego IIS Rypin, uprawnienia na operatora wózków widłowych Toruń, kurs na suwnice Inowrocław, kurs suwnice Golub-Dobrzyń, kurs konserwator suwnic Kruszwica, kurs operator żurawi przenośnych typu HDS Szubin, wciągniki i wciągarki ogólnego oraz specjalnego przeznaczenia Lipno, szkolenie operator suwnic Wąbrzeźno, kurs kurs żurawia wieżowego Sępólno Krajeńskie, kurs operator żurawi wieżowych Bydgoszcz, kurs żuraw wieżowy Chełmża, szkolenie BHP Włocławek

Szkolenie HDS Bydgoszcz

Kontakt z nami

  663 410 645

Pon-Pt 9:00 do 16:00, Sobota: 10:00 do 14:00, Niedziela: nieczynne

© wszystkie prawa zastrzeżone