Kurs HDS Wąbrzeźno

Chcesz zwiększyć swoje szanse na rynku pracy w Wąbrzeźnie?

Zapraszamy do nas!

W kursach i egzaminach organizowanych do tej pory przez nasze stowarzyszenie wzięło udział już ponad 70 tysięcy osób.

Zadzwoń już dziś 663 410 645 i dowiedz się więcej!

Napisz przez formularz

Jesteś tutaj: Miasta Kujawsko-pomorskie Kurs UDT Wąbrzeźno

Kurs HDS Wąbrzeźno

Potrzebujesz kursu zawodowego w Wąbrzeźnie? Po to tu jesteśmy.

Oferujemy szansę wypracowania kompetencji i umiejętności przy obsłudze żurawi przeładunkowych oraz przenośnych. Dzięki nam zdobędziesz kompetencje pożądane dla właściwej obsługi żurawia wieżowego, przygotujemy Cię także do egzaminu przed Urzędem Dozoru Technicznego. W ofercie mamy także kurs na wózki widłowe, którego zamysłem jest wyuczenie chętnych na operatorów do umiejętnej obsługi wózków widłowych w kategoriach I WJO, II WJO, a więc na wszystkie typy i rodzaje wózków funkcjonujących w UE.

Jeżeli interesujesz się szkoleniami zawodowymi, nie mogłeś trafić lepiej. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty! Wizją naszej instytucji jest maksymalizowanie satysfakcji naszych kontrahentów poprzez dostarczanie usług najwyższej klasy w nadzwyczaj przystępnej cenie dzięki stosowaniu pionierskich rozwiązań organizacyjnych i technologicznych. Każdnego dnia pracujemy nad realizowaniem szkoleń i kursów zawodowych. Dzięki zaangażowaniu zespołu pracujemy dla dobra naszych współpracowników, usługobiorców, partnerów oraz firmy. Wzajemne poważanie, poszanowanie, duma z realizowanej pracy i wzajemnych sukcesów przyczynia się skutecznej współpracy w naszej spółce. Bezgranicznie wierzymy w tworzenie długookresowych więzi partnerskich, dzielenie się doświadczeniem oraz uczciwość oraz dostępność w dowolnej chwili. Wartości te są głęboko zakorzenione w mentalności naszej instytucji, a każdy nasz pracownik z dumą je podtrzymuje i upowszechnia. Uzyskane na przestrzeni lat mądrość i doświadczenie pozwoliły stworzyć podkład pod realizację znacznie rozwiniętych schematów. W ten sposób ciągle budujemy zaufanie. Dziś, jutro, zawsze.

Zapewniamy indywidualne podejście do każdego klienta, co w zestawieniu z przygotowaniem sprzętowym i organizacyjnym pozwala nam spełnić każde zamówienie. Jeżeli wpisałeś/łaś w Google Kurs żurawia wieżowego Wąbrzeźno lub Kurs podnośniki Wąbrzeźno niezmiernie cieszymy się, że trafiłeś/łaś właśnie na naszą stronę. Zachęcamy do skorzystania z naszych usług nawet jeśli znalazłeś/łaś się tu zupełnie przypadkiem. I tak z otwartymi ramionami powitamy Cię w gronie naszych zadowolonych klientów. :) Naszym planem jest być liderem zmian! Pragniemy aby klienci dostawali od nas sposób rozwikłania swoich problemów oraz żeby polecali te rozwiązania pozostałym. Dzięki temu poszerzymy swoje kwalifikacje nie tylko w Wąbrzeźnie, ale i w całej Polsce. Osiągając tenże cel, zmierzamy do zdobycia pozycji prowadzącego dostawcy usług w branży szkoleniowej.

Ogólnie panuje fałszywe przekonanie, iż, żeby poprawić swoje perspektywy na rynku pracy, należy zdobyć specjalistyczne wykształcenie. Taka sytuacja skazywałaby pracowników fizycznych, przedstawiających z resztą najznaczniejszy procent osób zatrudnionych w Polsce, na stałą pensję bez możliwości rozwoju i awansu. Jednakowoż w rzeczywistości możliwość odniesienia sukcesu zawodowego uzależniona jest od nieprzerwanego poprawiania kwalifikacji, niezależnie od branży. Jednym z interesujących i niewątpliwie niezwykle przyszłościowych rozwiązań jest kurs obsługi HDS. Hydrauliczny dźwig samochodowy (czyli HDS) to maszyna niezmiernie często wykorzystywana w pracach związanych z przewozem. Sprzęt znany pod nazwą „żurawia przenośnego” pozwala na załadunek, rozładunek oraz transport gabarytów bez konieczności korzystania z pozostałych urządzeń.

Zajęcia teoretyczne w ramach kursu obsługi dźwigów przeprowadzane przez osobę posiadająca wiedzę merytoryczną w obrębie obsługi. Uczestnicy kursu otrzymują od pracowników Urzędu Dozoru Technicznego materiały edukacyjne w formie skryptu papierowego lub multimedialnego. Kurs na HDS to także zajęcia praktyczne. Przeprowadzane są one przez instruktorów posiadających odpowiednie kompetencje z zakresu obsługi żurawi. Ćwiczenia praktyczne przeprowadzane są z wykorzystaniem urządzenia spełniającego wszystkie kryteria dozoru technicznego, w szczególności powinno mieć aktualne badania okresowe wykonywane przed Urząd Dozoru Technicznego oraz wymagania BHP. Miejsce ćwiczeń praktycznych powinno być jednoznacznie oznakowane. Przed rozpoczęciem pracy uczestnicy kursu zgodnie z warunkami Urzędu Dozoru Technicznego są zaznajomieni ze specyfiką danego urządzenia. Jeśli egzamin odbywa się w zakładzie pracy to przed testem należy przygotować księgę rewizyjną urządzenia w której jest pozytywna decyzja UDT oraz wpis restauratora.

Ze względu na swoje właściwości HDS jest używany przede wszystkim w robotach ogólnobudowlanych, działaniach magazynowych, logistycznych, a także wielu innych, często wyjątkowych realizacjach: w środowisku komunalnym, przemysłowym, a nawet leśnym. Do eksploatacji dźwigów obowiązkowe jest dysponowanie adekwatnymi kwalifikacjami zawodowymi. Na rynku można znaleźć bardzo dużo propozycji pracy na stanowisko operatora HDS, nie tylko w kraju lecz także za granicą. Sam kurs obejmuje zajęcia teoretyczne i praktyczne, wykonywane przez specjalistów z branży. W trakcie kursu na operatora HDS omówione zostają wszystkie najistotniejsze elementy profesji operatora HDS-u zaczynając od kwestii prawnych, technicznych przez regulaminy BHP aż do eksploatacji urządzeń.

Fundamentem na którym budujemy nasz program jest moralność oraz najznakomitsza klasa oferowanych usług. Respektujemy naszych współpracowników, odbiorców, partnerów oraz ich potrzeby. Z respektem podejmujemy się każdego zlecenia, postępując zgodnie z założeniami umów. W stosunkach z naszymi kontrahentami, partnerami oraz współpracownikami jesteśmy szczerzy, rzetelni i komunikatywni. Mamy świadomość, iż uniwersalność oraz swoboda dostosowywania się do zmieniających się realiów – była, jest i będzie – naszym atutem. Pamiętając o tym, staramy się ten pozytyw wykorzystywać konstruując szablony konsolidacji z klientami oparte na ich faktycznych potrzebach i rzeczywistych możliwościach. Naszą podstawową zasadą jest udzielenie naszym odbiorcom dostępu do zrozumiałej informacji na temat kosztów świadczonych przez nas usług. W każdej chwili możecie Państwo zażądać takich wiadomości drogą elektroniczną, za pośrednictwem wskazanego e-maila, lub telefonicznie podczas konwersacji z naszym doradcą. Wychodzimy naprzeciw Twoim potrzebom, przedstawiając: najskuteczniejsze, najbezpieczniejsze i najtańsze - rozwiązania. Dzięki temu oszczędzamy Twój czas i portfel. Codziennie pracujemy na Twoje zaufanie!

Czekamy na Twój telefon!
Tel.: 663 410 645 Mail: biuro@udt-bydgoszcz.pl
Pracujemy od poniedziałku do piątku 9 - 16

Charakterystyka organizowanych kursów na wózki widłowe (jezdniowe)

Zgodnie z indywidualnymi potrzebami kursantów dostosowujemy terminy i godziny zajęć. Kurs na wózki widłowe obejmuje wykłady prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów. Uczestnicy zajęć w części teoretycznej otrzymują materiały dydaktyczne w formie drukowanej lub elektronicznej. Na zajęciach praktycznych uczymy bezpiecznej obsługi tych pojazdów. Kurs na wózki kończy się egzaminem, a w przypadku jego zaliczenia dochodzi do wręczenia stosownych uprawnień.

Szkolenie na wózki widłowe - zalety

 • Nasza marka organizuje kurs, w którego trakcie zainteresowani dowiadują się, jak poprawnie eksploatować wózki widłowe. Udział w takim szkoleniu umożliwia zdobycie i ulepszanie predyspozycji w owej dziedzinie.
 • Kursant może później przystąpić do egzaminu zawodowego, którego zdanie zapewnia mu zdobycie stosownych kwalifikacji, poświadczonych stosownym dokumentem.
 • Dysponowanie takim atestem umożliwia danej jednostce znalezienie pracy w fachu operatora wózka widłowego.

Gdzie nas znajdziesz

Głównym obszarem naszej działalności jest województwo kujawsko-pomorskie, Wąbrzeźno oraz okoliczne miasta i miejscowości. Dlatego jeśli jesteś zainteresowany, zapoznaj się z ofertą i skontaktuj się niezwłocznie.

Co mamy w ofercie?

 • Kurs na wózki widłowe
 • Kurs podnośniki
 • Kurs operator żurawi przenośnych typu HDS
 • Kurs operator suwnic
 • Kurs operator dźwigu towarowego
 • Szkolenie środki ochrony roślin
 • Kurs BHP dla osób na stanowisku administracyjno biurowym

Działamy dla naszych kontrahentów ze wszystkich miast Polski. Kierując się ich bieżącymi potrzebami, jesteśmy dostępni pod lokalnymi numerami telefonów w godzinach od 9:00 do 16:00 w dni robocze.

Najczęściej zadawane pytania

Co po szkoleniu HDS?

Po odbyciu szkolenia kandydat na operatora może podejść do Państwowego egzaminu. Przyzwoicie wykwalifikowany operator, który pomyślnie przeszedł kurs HDS, ma pełną wiedzę dotyczącą użytkowania i architektury żurawia, wytycznych poprawnej eksploatacji oraz strategii używanych podczas wypadku bądź awarii. Kurs dotyczy dźwigów stacjonarnych, przenośnych, przewoźnych, a także samojezdnych (umieszczanych na pojazdach). Zaliczony egzamin skutkuje otrzymaniem bezterminowego świadectwa kwalifikacyjnego UDT, dzięki któremu można pracować na stanowisku operatora HDS. Upoważnia ono do obsługi wszystkich rodzajów hydraulicznych dźwigów samochodowych – każdej marki, o dowolnym udźwigu, wysięgu bądź osprzęcie dodatkowym (chwytaki, wciągarki itp.). Operatorem HDS może zostać każdy, kto ma ukończone 18 lat, wykształcenie podstawowe i cieszy się stanem zdrowia zezwalającym na bezproblemowe wykonywanie fachu. Musi on także pomyślnie zrealizować kurs na HDS. Sama praca operatora HDS jest trudna, lecz dobrze płatna, a przy tym satysfakcjonująca. Warto pamiętać, że ciąży na nim odpowiedzialność za przekazaną aparaturę, ekwipunki oraz partnerów. Podlega też ścisłej kontroli pod kątem przestrzegania przepisów BHP. Niemniej jednak możliwość wzrostu zawodowego operatora HDS jest wyjątkowo atrakcyjna i niewątpliwie warto ją rozważyć w kontekście polepszania swojej sytuacji materialnej i życiowej.

Kurs na wózki widłowe - jak wygląda egzamin?

Egzamin, podobnie jak kurs na operatora wózka widłowego, składa się z części teoretycznej i praktycznej. W tej pierwszej zdającemu zadaje się pięć pytań na temat konkretnej grupy wehikułów. Do zaliczenia sprawdzianu niezbędne jest udzielenie poprawnej odpowiedzi na przynajmniej trzy spośród poruszonych zagadnień. Dopiero wówczas można przystąpić do egzaminu z części praktycznej. Na tym etapie kursant musi wykazać się umiejętnością kierowania wózkiem widłowym, w tym zdolnością do podnoszenia, opuszczenia oraz przewożenia towarów, jak również manewrowania pomiędzy ustawionymi przeszkodami. Czas trwania obu części egzaminu nie powinien przekraczać dwóch godzin.

Cena szkolenia - ile kosztuje kurs wózki widłowe i co obejmuje?

 • zajęcia teoretyczne i praktyczne
 • materiałów szkoleniowych oraz testów
 • egzamin

Aktualna cena za kurs na wózki widłowe to 600zł IIWJO, 800zł IWJO bez zatajonych opłat. Jesteśmy w pełni specjalistycznym inicjatorem różnych kursów, takich jak np. kurs na wózki widłowe. Wyśmienicie stworzona baza szkoleniowa w obszarze zajęć teoretycznych i praktycznych, a także bezbłędnie przygotowani do realizacji określonych zadań szkoleniowych instruktorzy oraz specjaliści spełniają wszelkie potrzeby oraz oczekiwania zainteresowanych, oferując im kurs, w ramach którego uczą się, jak eksploatować wózki widłowe. Posiadane zezwolenia bezapelacyjnie zezwalają na realizację zamierzeń, włącznie z organizacją egzaminów i wydawaniem odpowiednich zaświadczeń kwalifikacyjnych, co czyni z nas wartego zaufania podmiotu szkoleniowego.

Dla kogo przeznaczone są szkolenia w zakresie obsługi wózków widłowych?

Celem kursu na wózki widłowe jest przygotowanie kandydatów na operatorów do profesjonalnej obsługi wózków widłowych w kategoriach I WJO, II WJO, a więc na wszystkie typy i rodzaje wózków funkcjonujących w UE. Prowadzone w naszym ośrodku w Bydgoszczy szkolenia w zakresie obsługi wózków widłowych i w rezultacie określone uprawnienia UDT dedykowane są osobom, które spełniają określone wymagania.

 • ukończone 18 lat,
 • stan zdrowia umożliwiający wykonywanie pracy obsługującego wózki widłowe
 • dysponowanie określoną wiedzą teoretyczną oraz praktyką w zakresie obsługi wózków widłowych poświadczoną we wniosku przez ubiegającego się o uprawnienie UDT
 • pełna znajomość instrukcji eksploatacji znanego typu wózka (jezdniowego) oraz instrukcji BHP
 • znajomość wybranych zagadnień z zakresu przepisów prawnych dotyczących urządzeń transportu bliskiego
 • umiejętność praktycznej obsługi wózków widłowych, znajomość podstaw ich budowy
 • znajomość przepisów BHP

Kurs na wózki widłowe – jakie są kategorie uprawnień?

Zgodnie z zaleceniami Urzędu Dozoru Technicznego wyodrębnia się trzy podstawowe kategorie uprawnień, które zdobywają uczestnicy kursów na operatora wózka widłowego. Są to kolejno:

 • I WJO (nadrzędna) – upoważnia posiadaczy do obsługiwania różnego rodzaju pojazdów przeznaczonych do przewożenia towarów na niewielkie odległości; mogą mieć one rozmaitą wysokość podnoszenia oraz dowolny udźwig, dotyczy to również modeli ze zmiennym wysięgnikiem oraz unoszących operatorów;
 • II WJO (węższa) – osoby dysponujące tą kategorią uprawnień mogą posługiwać się tylko wózkami jezdniowymi o różnym typie napędu oraz wysokości unoszenia;
 • III WJO (najbardziej ograniczona) – operatorzy, którzy ukończyli ten kurs na wózki, mają możliwość kierowania tylko pojazdami widłowymi jezdniowymi, nie dotyczy to modeli wyposażonych w kabiny lub podesty do stania.

Przy staraniu się o uzyskanie kwalifikacji do posługiwania się tego typu sprzętem, trzeba zwrócić uwagę na rodzaj urządzenia, którym pracownik ma zamiar operować w przyszłości.

Ostatnio zrealizowane kursy:

kurs suwnice Chełmża, kurs operator suwnicy z poziomu (0) roboczego IIS Wąbrzeźno, szkolenie na podnośniki Kruszwica, kurs BHP Solec Kujawski, kurs wciągarki i wciągniki Tuchola, kurs i uprawnienia na operatora suwnic Szubin, szkolenie kurs żurawia wieżowego Włocławek, kurs HDS Bydgoszcz, kurs operator żurawi wieżowych Koronowo, szkolenie na wózki widłowe Inowrocław, uprawnienia na wózki widłowe - jezdniowe Janikowo, uprawnienia na operatora wózków widłowych Golub-Dobrzyń, szkolenie operator żurawi przenośnych typu HDS Żnin, szkolenie obsługi suwnic/cięgników Aleksandrów Kujawski, wciągniki i wciągarki ogólnego oraz specjalnego przeznaczenia Lipno, kurs na suwnice Chełmno, szkolenie na operatora żurawia Rypin, kurs podnośniki Grudziądz, kurs konserwator suwnic Ciechocinek, szkolenie operator suwnic Nakło nad Notecią, szkolenie na żurawie przenośne Mogilno, kurs HDS - operator żurawi przenośnych Toruń, uprawnienia na żuraw budowlany Sępólno Krajeńskie, kurs wózki widłowe Świecie, szkolenie żuraw wieżowy Brodnica, kurs suwnice Solec Kujawski

Szkolenie HDS Bydgoszcz

Kontakt z nami

  663 410 645

Pon-Pt 9:00 do 16:00, Sobota: 10:00 do 14:00, Niedziela: nieczynne

© wszystkie prawa zastrzeżone