Kurs UDT Grudziądz

Chcesz zwiększyć swoje szanse na rynku pracy w Grudziądzu?

Zapraszamy do nas!

W kursach i egzaminach organizowanych do tej pory przez nasze stowarzyszenie wzięło udział już ponad 70 tysięcy osób.

Zadzwoń już dziś 663 410 645 i dowiedz się więcej!

Napisz przez formularz

Jesteś tutaj: Miasta Kujawsko-pomorskie Kurs UDT Grudziądz

Kurs UDT Grudziądz

Potrzebujesz szkolenia zawodowego w Grudziądzu? Jesteśmy zawsze gotowi, aby Ci pomóc!

Oferujemy okazję zdobycia kompetencji i umiejętności przy eksploatacji żurawi przeładunkowych oraz przenośnych. Dzięki nam pozyskasz kompetencje potrzebne dla dobrej obsługi żurawia wieżowego, przygotujemy Cię także do egzaminu przed Urzędem Dozoru Technicznego. W ofercie mamy także kurs na wózki widłowe, którego zamysłem jest przygotowanie chętnych na operatorów do fachowej obsługi wózków widłowych w kategoriach I WJO, II WJO, a więc na wszystkie typy i rodzaje wózków funkcjonujących w UE.

Na Kujawach z powodzeniem realizujemy nasza działalność od 1961 roku. Wizją naszej marki jest maksymalizowanie satysfakcji naszych kontrahentów przez udzielanie usług najwyższej jakości w niezwykle niewygórowanej cenie dzięki stosowaniu nowoczesnych rozwiązań organizacyjnych oraz technicznych. Zazwyczaj pracujemy nad przeprowadzaniem szkoleń i kursów zawodowych. Dzięki zaangażowaniu personelu pracujemy dla dobra naszych wspólników, usługobiorców, partnerów oraz firmy. Obustronne zaufanie, poszanowanie, duma z wykonywanej pracy oraz wzajemnych wyników przyczynia się efektywnej współpracy w naszej firmie. Pracownicy solidarnie akceptują swoją odpowiedzialność za przedłożenie klientom oraz partnerom jak najkorzystniejszych rozwiązań. Skupiamy się na jakości, skuteczności i wydajności. Przyjmujemy odpowiedzialność za nasze transakcje i wspólne obowiązki. Zyskane na przestrzeni lat wiedza i doświadczenie pozwoliły sformować podkład pod realizację niezwykle rozwiniętych zamysłów. W ten sposób stale podnosimy zaufanie. Dziś, jutro, zawsze.

Kurs na operatora żurawia w Bydgoszczy

Gwarantujemy indywidualne podejście do każdego klienta, co w zestawieniu z przygotowaniem sprzętowym i organizacyjnym pozwala nam uskutecznić każde zamówienie. Jeżeli wpisałeś/łaś w Google Kurs żurawia wieżowego Grudziądz lub Kurs podnośniki Grudziądz niezmiernie cieszymy się, że trafiłeś/łaś właśnie na naszą stronę. Zachęcamy do skorzystania z naszych usług nawet jeśli znalazłeś/łaś się tu zupełnie przypadkiem. I tak z otwartymi ramionami powitamy Cię w gronie naszych zadowolonych klientów. :) Naszym celem jest być liderem zmian! Chcemy aby klienci dostawali od nas sposób rozstrzygnięcia swoich kłopotów i żeby przekazywali te rozwiązania innym. Dzięki temu rozwiniemy swoje kwalifikacje nie tylko w Grudziądzu, ale i w całej Polsce. Realizując ten zamysł, zmierzamy do wypracowania pozycji prowadzącego dostawcy usług w branży edukacyjnej.

Zadzwoń do nas 663 410 645 albo wyślij nam e-mail biuro@udt-bydgoszcz.pl
Zadzwoń do nas poniedziałek - piątek
w godzinach od 9tej do 16tej

Zajęcia teoretyczne w ramach kursu obsługi żurawi prowadzone przez osobę posiadająca wiedzę merytoryczną w obrębie obsługi. Uczestnicy kursu otrzymują od pracowników Urzędu Dozoru Technicznego materiały szkoleniowe w postaci skryptu papierowego lub elektronicznego. Kurs na HDS to także zajęcia praktyczne. Prowadzone są one przez instruktorów posiadających adekwatne kwalifikacje z zakresu eksploatacji żurawi. Zajęcia praktyczne przeprowadzane są z zastosowaniem urządzenia spełniającego wszystkie kryteria dozoru technicznego, w szczególności powinno mieć ważne badania okresowe wykonywane przed Urząd Dozoru Technicznego oraz wymagania BHP. Miejsce zajęć praktycznych powinno być wyraźnie oznakowane. Przed podjęciem pracy uczestnicy kursu zgodnie z warunkami Urzędu Dozoru Technicznego są zaznajomieni ze specyfiką danego urządzenia. Jeśli egzamin przeprowadza się w zakładzie pracy to przed egzaminem należy przygotować księgę rewizyjną urządzenia w której jest pozytywna decyzja UDT oraz wpis konserwatora.

Ze względu na swoje właściwości HDS jest używany przede wszystkim w pracach ogólnobudowlanych, działaniach magazynowych, logistycznych, a także wielu innych, nieraz nietypowych realizacjach: w środowisku komunalnym, przemysłowym, a nawet leśnym. Do eksploatacji żurawi konieczne jest dysponowanie adekwatnymi umiejętnościami zawodowymi. Na rynku można odnaleźć wyjątkowo dużo propozycji pracy na stanowisko operatora HDS, nie tylko w kraju lecz także za granicą. Sam kurs obejmuje zajęcia teoretyczne i praktyczne, przeprowadzane przez fachowców z branży. W trakcie kursu na operatora HDS omówione zostają wszystkie najważniejsze aspekty działalności operatora HDS-u zaczynając od kwestii prawnych, technicznych przez przepisy BHP aż do eksploatacji urządzeń.

Powszechnie panuje mylne przekonanie, iż, aby polepszyć swoje szanse na rynku pracy, należy uzyskać specjalistyczne wykształcenie. Taka sytuacja skazywałaby pracowników fizycznych, obejmujących z resztą najznaczniejszy odsetek osób zatrudnionych w Polsce, na stałą pensję bez sposobności rozwoju i awansu. Jednakże w rzeczywistości możliwość odniesienia sukcesu zawodowego zależna jest od nieprzerwanego polepszania kwalifikacji, niezależnie od branży. Jednym z dobrych i zdecydowanie niezwykle perspektywicznych rozwiązań jest kurs obsługi HDS. Hydrauliczny dźwig samochodowy (czyli HDS) to maszyna niezwykle często wykorzystywana w pracach związanych z transportem. Sprzęt znany pod nazwą „żurawia przenośnego” pozwoli na załadunek, rozładunek oraz transport gabarytów bez potrzeby korzystania z innych urządzeń.

Nieustannie studiujemy potrzeby i życzenia Kontrahentów - każdy posiada wyjątkowe potrzeby i pragnienia. Dlatego przygotowaliśmy korzystny pakiet usług dla osób planujących odbyć kurs zawodowy. Mnogość oferowanych rozwiązań świadczy o naszej elastyczności w dostosowywaniu się do potrzeb naszych kontrahentów i umiejętności budowania z nimi relacji. Zawsze stosujemy nieszablonowe i praktyczne rozwiązania dopasowane do potrzeb klienta. Wiemy, że zadowolenie klienta jest najważniejsze. Dzięki temu z większością naszych klientów współpracujemy od wielu lat. Sukcesy osiągane przez naszych klientów są również naszym sukcesem. Naszą podstawową dyrektywą jest zagwarantowanie naszym kontrahentom dostępu do jasnej informacji na temat kosztów dostarczanych przez nas usług. W dowolnej chwili możecie Państwo zażądać takich wiadomości drogą elektroniczną, za pośrednictwem wskazanego e-maila, albo telefonicznie podczas konferencji z naszym doradcą. Wychodzimy naprzeciw Twoim potrzebom, proponując: najprzydatniejsze, najbezpieczniejsze i najtańsze - rozwiązania. Dzięki temu dbamy o Twój czas i portfel. Systematycznie pracujemy na Twoje zaufanie!

Charakterystyka organizowanych kursów na wózki widłowe (jezdniowe)

Zgodnie z indywidualnymi potrzebami kursantów dostosowujemy terminy i godziny zajęć. Kurs na wózki widłowe obejmuje wykłady prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów. Uczestnicy zajęć w części teoretycznej otrzymują materiały dydaktyczne w formie drukowanej lub elektronicznej. Na zajęciach praktycznych uczymy bezpiecznej obsługi tych pojazdów. Kurs na wózki kończy się egzaminem, a w przypadku jego zaliczenia dochodzi do wręczenia stosownych uprawnień.

Dlaczego szkolenie na wózki widłowe?

 • Nasza spółka przygotowuje kurs, w którego trakcie uczestnicy dowiadują się, jak poprawnie obsługiwać wózki widłowe. Udział w takim szkoleniu pozwala na nabycie oraz poprawianie predyspozycji w owej branży.
 • Kursant może później podejść do egzaminu zawodowego, którego zdanie umożliwia mu osiągnięcie dobrych kwalifikacji, poświadczonych odpowiednim dokumentem.
 • Dysponowanie takim certyfikatem ułatwia danej osobie znalezienie pracy w zawodzie operatora wózka widłowego.

Działamy na terenie

Główny obszar naszej działalności to województwo kujawsko-pomorskie, Grudziądz oraz okoliczne miasta i miejscowości. Dlatego jeśli jesteś zainteresowany, zapoznaj się z ofertą i skontaktuj się niezwłocznie.

Co mamy w ofercie?

 • Kurs podnośniki
 • Kurs operator żurawi przenośnych typu HDS
 • Kurs na wózki widłowe
 • Kurs operator podestów ruchomych
 • Kurs operator dźwigu towarowego
 • Szkolenie BHP dla osób na stanowisku robotniczym
 • Szkolenie BHP dla osób na stanowisku kierowniczym i pracodawców

Jeśli masz pytania, zadzwoń lub napisz do nas!

FAQ

Co po szkoleniu HDS?

Po przejściu szkolenia kandydat na operatora może podejść do Państwowego egzaminu. Przyzwoicie wykwalifikowany operator, który pomyślnie zakończył kurs HDS, ma obszerną wiedzę dotyczącą użytkowania i konfiguracji żurawia, podstaw poprawnej obsługi oraz procedur używanych podczas wypadku lub awarii. Kurs dotyczy dźwigów stacjonarnych, przenośnych, przewoźnych, a także samojezdnych (montowanych na pojazdach). Zaliczony egzamin skutkuje uzyskaniem długotrwałego zaświadczenia kwalifikacyjnego UDT, dzięki któremu można pracować na stanowisku operatora HDS. Upoważnia ono do eksploatacji wszystkich modeli hydraulicznych dźwigów samochodowych – każdej marki, o dowolnym udźwigu, wysięgu czy osprzęcie dodatkowym (chwytaki, wciągarki itp.). Operatorem HDS może zostać każdy, kto ma ukończone 18 lat, wykształcenie podstawowe oraz cieszy się stanem zdrowia zapewniającym bezproblemowe praktykowanie zawodu. Musi on także pozytywnie przejść kurs na HDS. Sama praca operatora HDS jest wymagająca, lecz dobrze płatna, a przy tym satysfakcjonująca. Warto pamiętać, że ciąży na nim odpowiedzialność za przekazaną maszynerię, ładunki oraz partnerów. Podlega też ścisłej kontroli pod kątem przestrzegania przepisów BHP. Niemniej jednak możliwość wzrostu zawodowego operatora HDS jest bardzo atrakcyjna i niewątpliwie warto ją rozważyć w kontekście doskonalenia swojej sytuacji materialnej i życiowej.

Kurs na wózki widłowe - jak wygląda egzamin?

Egzamin, podobnie jak kurs na operatora wózka widłowego, składa się z części teoretycznej i praktycznej. W tej pierwszej przystępującemu zadaje się pięć pytań na temat określonej kategorii wehikułów. Do zdania sprawdzianu konieczne jest udzielenie właściwej odpowiedzi na przynajmniej trzy z poruszonych zapytań. Dopiero wówczas można przystąpić do egzaminu z części praktycznej. Na tym etapie kursant musi wykazać się umiejętnością kierowania wózkiem widłowym, w tym zdolnością do podnoszenia, opuszczenia oraz przewożenia towarów, jak również manewrowania pomiędzy ustawionymi przeszkodami. Czas trwania obu części egzaminu nie powinien przekraczać dwóch godzin.

Cena szkolenia - ile kosztuje kurs wózki widłowe i co obejmuje?

 • zajęcia teoretyczne i praktyczne
 • materiałów szkoleniowych oraz testów
 • egzamin

Obecna cena za kurs na wózki widłowe to 600zł IIWJO, 800zł IWJO bez zatajonych opłat. Jesteśmy w pełni specjalistycznym organizatorem rozmaitych kursów, takich jak np. kurs na wózki widłowe. Skrupulatnie spreparowana baza szkoleniowa w zasięgu zajęć teoretycznych i praktycznych, a także wzorowo przygotowani do realizacji konkretnych zadań szkoleniowych szkoleniowcy i eksperci spełniają wszystkie potrzeby oraz wymagania uczestników, oferując im kurs, w ramach którego dokształcają się, jak eksploatować wózki widłowe. Posiadane zezwolenia całkowicie pozwolą na realizację zamierzeń, włącznie z organizacją egzaminów i wydawaniem stosownych zaświadczeń kwalifikacyjnych, co czyni z nas godnego zaufania podmiotu szkoleniowego.

Dla kogo przeznaczone są szkolenia w zakresie obsługi wózków widłowych?

Celem kursu na wózki widłowe jest przygotowanie kandydatów na operatorów do profesjonalnej obsługi wózków widłowych w kategoriach I WJO, II WJO, a więc na wszystkie typy i rodzaje wózków funkcjonujących w UE. Prowadzone w naszym ośrodku w Bydgoszczy szkolenia w zakresie obsługi wózków widłowych i w rezultacie określone uprawnienia UDT dedykowane są osobom, które spełniają określone wymagania.

 • ukończone 18 lat,
 • stan zdrowia umożliwiający wykonywanie pracy obsługującego wózki widłowe
 • dysponowanie określoną wiedzą teoretyczną oraz praktyką w zakresie obsługi wózków widłowych poświadczoną we wniosku przez ubiegającego się o uprawnienie UDT
 • pełna znajomość instrukcji eksploatacji znanego typu wózka (jezdniowego) oraz instrukcji BHP
 • znajomość wybranych zagadnień z zakresu przepisów prawnych dotyczących urządzeń transportu bliskiego
 • umiejętność praktycznej obsługi wózków widłowych, znajomość podstaw ich budowy
 • znajomość przepisów BHP

Kurs na wózki widłowe – jakie są kategorie uprawnień?

Zgodnie z zaleceniami Urzędu Dozoru Technicznego wyodrębnia się trzy podstawowe kategorie uprawnień, które zdobywają uczestnicy kursów na operatora wózka widłowego. Są to kolejno:

 • I WJO (nadrzędna) – upoważnia posiadaczy do obsługiwania różnego rodzaju pojazdów przeznaczonych do przewożenia towarów na niewielkie odległości; mogą mieć one rozmaitą wysokość podnoszenia oraz dowolny udźwig, dotyczy to również modeli ze zmiennym wysięgnikiem oraz unoszących operatorów;
 • II WJO (węższa) – osoby dysponujące tą kategorią uprawnień mogą posługiwać się tylko wózkami jezdniowymi o różnym typie napędu oraz wysokości unoszenia;
 • III WJO (najbardziej ograniczona) – operatorzy, którzy ukończyli ten kurs na wózki, mają możliwość kierowania tylko pojazdami widłowymi jezdniowymi, nie dotyczy to modeli wyposażonych w kabiny lub podesty do stania.

Przy staraniu się o uzyskanie kwalifikacji do posługiwania się tego typu sprzętem, trzeba zwrócić uwagę na rodzaj urządzenia, którym pracownik ma zamiar operować w przyszłości.

Ostatnio zrealizowane kursy:

kurs konserwator suwnic Żnin, szkolenie suwnice Świecie, szkolenie HDS Chełmża, szkolenie na operatora żurawia Sępólno Krajeńskie, kurs operator suwnicy z poziomu (0) roboczego IIS Grudziądz, kurs BHP Koronowo, kurs wciągarki i wciągniki Solec Kujawski, szkolenie żuraw wieżowy Włocławek, szkolenie operator suwnic Rypin, szkolenie na podnośniki Tuchola, szkolenie na żurawie przenośne Bydgoszcz, wciągniki i wciągarki ogólnego oraz specjalnego przeznaczenia Inowrocław, kurs kurs żurawia wieżowego Janikowo, kurs suwnice Brodnica, szkolenie na wózki widłowe Wąbrzeźno, kurs na suwnice Toruń, uprawnienia na wózki widłowe - jezdniowe Lipno, kurs operator żurawi wieżowych Kruszwica, szkolenie podnośniki Nakło nad Notecią, uprawnienia na operatora wózków widłowych Aleksandrów Kujawski, kurs obsługi suwnic/cięgników Chełmno, kurs HDS - operator żurawi przenośnych Ciechocinek, kurs operator żurawi przenośnych typu HDS Golub-Dobrzyń, kurs i uprawnienia na operatora suwnic Mogilno, kurs wózki widłowe Szubin, uprawnienia na żuraw budowlany Brodnica

Szkolenie HDS Bydgoszcz

Kontakt z nami

  663 410 645

Pon-Pt 9:00 do 16:00, Sobota: 10:00 do 14:00, Niedziela: nieczynne

© wszystkie prawa zastrzeżone