Kurs UDT Toruń

Chcesz zwiększyć swoje szanse na rynku pracy w Toruniu?

Zapraszamy do nas!

W kursach i egzaminach organizowanych do tej pory przez nasze stowarzyszenie wzięło udział już ponad 70 tysięcy osób.

Zadzwoń już dziś 663 410 645 i dowiedz się więcej!

Napisz przez formularz

Jesteś tutaj: Miasta Kujawsko-pomorskie Kurs UDT Toruń

Kurs UDT Toruń

Potrzebujesz takich kursów jak: kurs wózki widłowe, kurs podnośniki, kurs żurawia wieżowego lub kurs HDS w Toruniu? W czym możemy Ci pomóc?

Zapoznaj się z usługami, które oferujemy i wybierz rozwiązanie, którego najbardziej potrzebujesz. Zostaw nam trochę podstawowych informacji dotyczących Twoich pragnień, a postaramy się dopasować naszą ofertę specjalnie dla Ciebie. Zadzwoń, a Nasi doradcy załatwią wszystko za Ciebie!

Jeżeli interesujesz się takimi kursami jak: kurs podnośniki, kurs wózki widłowe, kurs żurawia wieżowego, kurs HDS, nie mogłeś trafić lepiej. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty! Wizją naszej instytucji jest maksymalizowanie satysfakcji naszych kontrahentów poprzez udzielanie usług najwyższej klasy w niezmiernie przystępnej cenie dzięki wprowadzaniu innowacyjnych rozwiązań organizacyjnych i technicznych. Zajmujemy się organizowaniem kursów (kurs HDS, kurs żurawia wieżowego, kurs podnośniki, kurs wózki widłowe). Uzyskane doświadczenie, poznanie branży szkoleniowej od A do Z, to gwarant jakości naszych usług. Dokładamy wszystkich starań, żeby podołać potrzebom naszych kontrahentów. Bezgranicznie wierzymy w tworzenie długotrwałych relacji partnerskich, dzielenie się doświadczeniem oraz pracowitość i dostępność w dowolnej chwili. Wartości te są głęboko zakorzenione w mentalności naszej spółki, a każdy nasz podwładny z dumą je pielęgnuje i propaguje. To dzięki Wam poszukujemy niebanalnych rozwiązań i odważnie łapiemy możliwości na budowanie czegoś nowego.

Kurs na wózki widłowe Bydgoszcz

Celem naszej firmy jest uzyskanie Państwa zaufania oraz zapewnienie Państwu komfortu korzystania z naszej oferty. Jeżeli wpisałeś/łaś w Google Kurs żurawia wieżowego Toruń lub Kurs podnośniki Toruń niezmiernie cieszymy się, że trafiłeś/łaś właśnie na naszą stronę. Zachęcamy do skorzystania z naszych usług nawet jeśli znalazłeś/łaś się tu zupełnie przypadkiem. I tak z otwartymi ramionami powitamy Cię w gronie naszych zadowolonych klientów. :) Naszym podstawowym celem było i jest do dnia dzisiejszego budzić usatysfakcjonowanie naszych bieżących, jak i przyszłych klientów.

Zajęcia teoretyczne w ramach kursu obsługi dźwigów prowadzone przez osobę posiadająca wiedzę merytoryczną w zakresie obsługi. Uczestnicy kursu dostają od pracowników Urzędu Dozoru Technicznego materiały edukacyjne w postaci skryptu papierowego bądź elektronicznego. Kurs na HDS to także zajęcia praktyczne. Prowadzone są one przez szkoleniowców mających adekwatne kwalifikacje z zakresu eksploatacji żurawi. Zajęcia praktyczne realizowane są z wykorzystaniem urządzenia spełniającego wszystkie wymagania dozoru technicznego, w szczególności powinno mieć aktualne badania okresowe wykonywane przed Urząd Dozoru Technicznego oraz wymagania BHP. Miejsce zajęć praktycznych powinno być jednoznacznie oznakowane. Przed podjęciem pracy uczestnicy kursu zgodnie z warunkami Urzędu Dozoru Technicznego są zapoznani ze specyfiką danego urządzenia. Jeśli egzamin odbywa się w zakładzie pracy to przed testem należy przygotować księgę rewizyjną urządzenia w której jest pozytywna decyzja UDT oraz wpis konserwatora.

Ogólnie panuje bezpodstawne wyobrażenie, że, aby ulepszyć swoje perspektywy na rynku pracy, należy posiąść specjalistyczne wykształcenie. Taka sytuacja skazywałaby pracowników fizycznych, obejmujących z resztą największy odsetek osób zatrudnionych w Polsce, na stałą pensję bez możliwości rozwoju i awansu. Jednakowoż w rzeczywistości możliwość odniesienia sukcesu zawodowego uzależniona jest od ciągłego zwiększania kwalifikacji, niezależnie od branży. Jednym z dobrych oraz niewątpliwie niezwykle perspektywicznych rozwiązań jest kurs obsługi HDS. Hydrauliczny dźwig samochodowy (czyli HDS) to maszyna szczególnie często stosowana w pracach związanych z transportem. Przyrząd znany pod nazwą „żurawia przenośnego” pozwoli na załadunek, rozładunek oraz przewóz gabarytów bez konieczności korzystania z pozostałych urządzeń.

Ze względu na swoje właściwości HDS jest stosowany przede wszystkim w robotach ogólnobudowlanych, działaniach magazynowych, logistycznych, a także wielu innych, nierzadko niebanalnych realizacjach: w środowisku miejskim, fabrycznym, a nawet leśnym. Do eksploatacji dźwigów konieczne jest dysponowanie stosownymi kwalifikacjami zawodowymi. Na rynku można odnaleźć niezwykle dużo ofert pracy na stanowisko operatora HDS, nie tylko w kraju lecz także za granicą. Sam kurs obejmuje zajęcia teoretyczne i praktyczne, prowadzone przez specjalistów z branży. W trakcie kursu na operatora HDS omówione zostają wszystkie najważniejsze elementy profesji operatora HDS-u zaczynając od kwestii formalnych, technicznych przez regulaminy BHP aż do obsługi urządzeń.

Gruntem na którym budujemy nasz schemat jest etyczność oraz najdoskonalsza klasa świadczonych usług. Dbamy naszych współpracowników, klientów, wspólników oraz ich potrzeby. Z respektem przystępujemy do każdego zlecenia, postępując zgodnie z postanowieniami umów. W kontaktach z naszymi konsumentami, wspólnikami oraz współpracownikami jesteśmy szczerzy, rzetelni i komunikatywni. Mamy świadomość, iż elastyczność oraz zdolność dostrajania się do zmieniających się realiów – była, jest i będzie – naszym atutem. Pamiętając o tym, staramy się ten atut wykorzystywać realizując schematy kolaboracji z klientami oparte na ich faktycznych potrzebach i logicznych możliwościach. Naszą czołową dyrektywą jest zapewnienie naszym konsumentom dostępu do przystępnej informacji na temat kosztów dostarczanych przez nas usług. W dowolnej chwili możecie Państwo zażądać takich wiadomości drogą internetową, za pośrednictwem wskazanego e-maila, bądź telefonicznie podczas konwersacji z naszym konsultantem. Wychodzimy naprzeciw Twoim potrzebom, przedstawiając: najefektywniejsze, najsolidniejsze i najtańsze - rozwiązania. Dzięki temu szanujemy Twój czas i portfel. Systematycznie pracujemy na Twoje zaufanie!

Charakterystyka organizowanych kursów na wózki widłowe (jezdniowe)

Zgodnie z indywidualnymi potrzebami kursantów dostosowujemy terminy i godziny zajęć. Kurs na wózki widłowe obejmuje wykłady prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów. Uczestnicy zajęć w części teoretycznej otrzymują materiały dydaktyczne w formie drukowanej lub elektronicznej. Na zajęciach praktycznych uczymy bezpiecznej obsługi tych pojazdów. Kurs na wózki kończy się egzaminem, a w przypadku jego zaliczenia dochodzi do wręczenia stosownych uprawnień.

Kurs na wózki widłowe – korzyści

 • Nasza instytucja przygotowuje kurs, w którego trakcie partycypanci dowiadują się, jak poprawnie eksploatować wózki widłowe. Udział w takim szkoleniu pozwala na uzyskanie i doskonalenie umiejętności w owej branży.
 • Kursant może później podejść do egzaminu zawodowego, którego zaliczenie umożliwia mu zdobycie odpowiednich umiejętności, uwierzytelnionych stosownym certyfikatem.
 • Dysponowanie takim certyfikatem ułatwia danej osobie znalezienie pracy w zawodzie operatora wózka widłowego.

Lokalizacja

Obszar naszej działalności to województwo kujawsko-pomorskie, Toruń oraz okoliczne miejscowości. Mimo to stale podnosimy swoje kwalifikacje świadcząc usługi dla klientów z całej Polski, dlatego współpracę podejmiemy również z klientami z innych regionów.

Co mamy w ofercie?

 • Kurs podnośniki
 • Kurs operator żurawi przenośnych typu HDS
 • Kurs na wózki widłowe
 • Kurs operator podestów ruchomych
 • Kursy i uprawnienia F-gazy
 • Kurs BHP dla osób na stanowisku robotniczym
 • Szkolenie BHP dla osób na stanowisku kierowniczym i pracodawców

Jeżeli posiadasz pytania, namawiamy do kontaktu z nami - wyjaśnimy detale techniczne i użytkowe oraz doradzimy najodpowiedniejsze dla obu stron rozwiązanie.

FAQ

Co po szkoleniu HDS?

Po ukończeniu szkolenia kandydat na operatora może przystąpić do Państwowego egzaminu. Adekwatnie wykwalifikowany operator, który bezproblemowo odbył kurs HDS, posiada obszerną wiedzę dotyczącą wykorzystania oraz konstrukcji żurawia, wytycznych poprawnej obsługi oraz metod przydatnych podczas wypadku lub awarii. Kurs dotyczy dźwigów stacjonarnych, przenośnych, przewoźnych, a także samojezdnych (instalowanych na pojazdach). Zaliczony egzamin owocuje otrzymaniem długotrwałego zaświadczenia kwalifikacyjnego UDT, dzięki któremu można pracować na stanowisku operatora HDS. Upoważnia ono do obsługi wszystkich typów hydraulicznych dźwigów samochodowych – dowolnej marki, o dowolnym udźwigu, wysięgu lub osprzęcie dodatkowym (chwytaki, wciągarki itp.). Operatorem HDS może zostać każdy, kto ma ukończone 18 lat, wykształcenie podstawowe i cieszy się stanem zdrowia zapewniającym bezproblemowe praktykowanie zawodu. Musi on także pomyślnie ukończyć kurs na HDS. Sama praca operatora HDS jest wymagająca, lecz dobrze płatna, a przy tym satysfakcjonująca. Warto pamiętać, że ciąży na nim odpowiedzialność za powierzoną aparaturę, ładunki oraz kooperatorów. Podlega też rygorystycznej kontroli pod kątem egzekwowania przepisów BHP. Niemniej jednak droga postępu zawodowego operatora HDS jest niezwykle atrakcyjna i zdecydowanie warto ją rozważyć w kontekście doskonalenia swojej sytuacji materialnej i życiowej.

Kurs na wózki widłowe - jak wygląda egzamin?

Egzamin, podobnie jak kurs na operatora wózka widłowego, składa się z części teoretycznej i praktycznej. W tej pierwszej zdającemu zadaje się pięć pytań na temat konkretnej grupy pojazdów. Do zaliczenia testu niezbędne jest udzielenie dobrej odpowiedzi na przynajmniej trzy spośród poruszonych zapytań. Dopiero wówczas można przystąpić do egzaminu z części praktycznej. Na tym etapie kursant musi wykazać się umiejętnością kierowania wózkiem widłowym, w tym zdolnością do podnoszenia, opuszczenia oraz przewożenia towarów, jak również manewrowania pomiędzy ustawionymi przeszkodami. Czas trwania obu części egzaminu nie powinien przekraczać dwóch godzin.

Cena szkolenia - ile kosztuje kurs wózki widłowe i co obejmuje?

 • zajęcia teoretyczne i praktyczne
 • materiałów szkoleniowych oraz testów
 • egzamin

Obowiązująca opłata za kurs na wózki widłowe to 600zł IIWJO, 800zł IWJO bez zatajonych opłat. Jesteśmy w pełni kompetentnym inicjatorem różnorodnych kursów, takich jak np. kurs na wózki widłowe. Znakomicie zbudowana baza szkoleniowa w obrębie zajęć teoretycznych i praktycznych, a także doskonale wyszkoleni do realizacji określonych zadań szkoleniowych szkoleniowcy i specjaliści spełniają wszystkie potrzeby oraz wymagania zainteresowanych, oferując im kurs, w ramach którego szkolą się, jak obsługiwać wózki widłowe. Posiadane upoważnienia bezapelacyjnie pozwalają na realizację przedsięwzięć, włącznie z organizacją egzaminów i wystawianiem adekwatnych zaświadczeń kwalifikacyjnych, co czyni z nas wartego zaufania podmiotu szkoleniowego.

Dla kogo przeznaczone są szkolenia w zakresie obsługi wózków widłowych?

Celem kursu na wózki widłowe jest przygotowanie kandydatów na operatorów do profesjonalnej obsługi wózków widłowych w kategoriach I WJO, II WJO, a więc na wszystkie typy i rodzaje wózków funkcjonujących w UE. Prowadzone w naszym ośrodku w Bydgoszczy szkolenia w zakresie obsługi wózków widłowych i w rezultacie określone uprawnienia UDT dedykowane są osobom, które spełniają określone wymagania.

 • ukończone 18 lat,
 • stan zdrowia umożliwiający wykonywanie pracy obsługującego wózki widłowe
 • dysponowanie określoną wiedzą teoretyczną oraz praktyką w zakresie obsługi wózków widłowych poświadczoną we wniosku przez ubiegającego się o uprawnienie UDT
 • pełna znajomość instrukcji eksploatacji znanego typu wózka (jezdniowego) oraz instrukcji BHP
 • znajomość wybranych zagadnień z zakresu przepisów prawnych dotyczących urządzeń transportu bliskiego
 • umiejętność praktycznej obsługi wózków widłowych, znajomość podstaw ich budowy
 • znajomość przepisów BHP

Kurs na wózki widłowe – jakie są kategorie uprawnień?

Zgodnie z zaleceniami Urzędu Dozoru Technicznego wyodrębnia się trzy podstawowe kategorie uprawnień, które zdobywają uczestnicy kursów na operatora wózka widłowego. Są to kolejno:

 • I WJO (nadrzędna) – upoważnia posiadaczy do obsługiwania różnego rodzaju pojazdów przeznaczonych do przewożenia towarów na niewielkie odległości; mogą mieć one rozmaitą wysokość podnoszenia oraz dowolny udźwig, dotyczy to również modeli ze zmiennym wysięgnikiem oraz unoszących operatorów;
 • II WJO (węższa) – osoby dysponujące tą kategorią uprawnień mogą posługiwać się tylko wózkami jezdniowymi o różnym typie napędu oraz wysokości unoszenia;
 • III WJO (najbardziej ograniczona) – operatorzy, którzy ukończyli ten kurs na wózki, mają możliwość kierowania tylko pojazdami widłowymi jezdniowymi, nie dotyczy to modeli wyposażonych w kabiny lub podesty do stania.

Przy staraniu się o uzyskanie kwalifikacji do posługiwania się tego typu sprzętem, trzeba zwrócić uwagę na rodzaj urządzenia, którym pracownik ma zamiar operować w przyszłości.

Ostatnio zrealizowane kursy:

kurs konserwator suwnic Chełmża, kurs kurs żurawia wieżowego Solec Kujawski, kurs podnośniki Włocławek, kurs operator żurawi wieżowych Golub-Dobrzyń, kurs i uprawnienia na operatora suwnic Koronowo, kurs suwnice Świecie, szkolenie suwnice Brodnica, kurs wózki widłowe Mogilno, szkolenie na operatora żurawia Inowrocław, kurs BHP Kruszwica, kurs operator żurawi przenośnych typu HDS Żnin, uprawnienia na żuraw budowlany Lipno, szkolenie na wózki widłowe Wąbrzeźno, kurs HDS - operator żurawi przenośnych Grudziądz, uprawnienia na operatora wózków widłowych Rypin, kurs na podnośniki Ciechocinek, kurs wciągarki i wciągniki Szubin, szkolenie obsługi suwnic/cięgników Tuchola, szkolenie żuraw wieżowy Chełmno, kurs HDS Toruń, szkolenie operator suwnic Janikowo, wciągniki i wciągarki ogólnego oraz specjalnego przeznaczenia Nakło nad Notecią, szkolenie na żurawie przenośne Sępólno Krajeńskie, uprawnienia na wózki widłowe - jezdniowe Aleksandrów Kujawski, kurs operator suwnicy z poziomu (0) roboczego IIS Bydgoszcz, kurs na suwnice Rypin

Szkolenie HDS Bydgoszcz

Kontakt z nami

  663 410 645

Pon-Pt 9:00 do 16:00, Sobota: 10:00 do 14:00, Niedziela: nieczynne

© wszystkie prawa zastrzeżone